Evan has logged 40 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Before We Go

Before We Go

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Swedish Love Story

A Swedish Love Story

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Last Film

My Last Film

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pioneer

Pioneer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
24 Exposures

24 Exposures

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry