Evan has logged 14 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
On the Road

On the Road

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Magic Trip

Magic Trip

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Woodstock

Woodstock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry