• The Flash

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Batman

    ★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

  • The King's Man

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Night Teeth

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

  • He's All That

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Bandsintown PLUS Presents: Charli XCX

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • The New Mutants

    ★★★

  • Ava

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • K-12

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★