Sort by

luke has logged 339 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Tinker Bell and the Lost Treasure

Tinker Bell and the Lost Treasure

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prancer

Prancer

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Argo

Argo

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
Read the review Edit this entry  
07
Pikachu’s Winter Vacation 2000

Pikachu’s Winter Vacation 2000

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rudolph's Shiny New Year

Rudolph's Shiny New Year

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Leprechauns' Christmas Gold

The Leprechauns' Christmas Gold

1981
×
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry