Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Broker

Broker

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
KKN in Dancer's Village

KKN in Dancer's Village

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry