RSS feed for chuddchutney
  • Bacurau

    ★★★★

  • A Bride for Rip Van Winkle

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Heartbeats

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Oculus

    ★★★★

  • The Amityville Horror

    ★★★★