RSS feed for chuddchutney

chuddchutney has rated 28 westerns.

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • Marlina the Murderer in Four Acts

    ★★★★½

  • The Treasure of the Sierra Madre

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★★

  • The Quick and the Dead

    ★★★★

  • Shanghai Noon

    ★★★½

  • The Proposition

    ★★★★

  • Rio Bravo

    ★★★

  • Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★★★

  • McCabe & Mrs. Miller

    ★★★

  • Wild Wild West

    ★★★½

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★½

  • Cowboys & Aliens

    ★★★