RSS feed for Loles
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Gang

  • Die Entzweite Insel

  • La educación sentimental

  • LOST IN L.A.

  • La reina de los lagartos

  • DAU. Natasha

  • The Salt of Tears

  • Panthers

  • Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

  • Days of Cannibalism

  • Wildland

  • Malmkrog

  • Birds (Or How to Be One)

  • I Love You, Stupid

  • El corazón rojo

  • Los páramos

  • The Fall

  • The Wolves

  • Nocturnal

  • Love Trilogy: Reborn

  • Tijuana Bible

  • The Irishman

  • A Thief's Daughter

  • The Endless Trench

  • In the Tall Grass

  • The Sleepwalkers

  • Atlantis

  • About Endlessness

  • Joker

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

  • First Cow

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • The Prince

    ★★

  • Aznavour by Charles

  • Days of the Bagnold Summer

  • Technoboss

  • Space Dogs

  • Maternal

  • Flesh

  • 16 December

  • The Night Before

  • The Shock of the Future

    ★½

  • Midsommar

    ★★½

  • The Prince’s Voyage

  • Sibyl

  • Oh Mercy

  • Homeward

  • Dwelling in the Fuchun Mountains

  • Matthias & Maxime

  • The Halt

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Olla

  • On a Magical Night

  • The Bare Necessity

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Joan of Arc

    ★★

  • La Mami

  • Skin

    ★★

  • My Mexican Bretzel

  • Little White Lies 2

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Saint Frances

  • Booksmart

  • The Beach Bum

  • Endless Night