Sort by

Chun Aik has logged 56 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
God of Gamblers II

God of Gamblers II

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rubber

Rubber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Voyage of Time: An IMAX Documentary

Voyage of Time: An IMAX Documentary

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Those Left Waiting

Those Left Waiting

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Retrace

Retrace

×
Edit this entry  
28
The Scent of Rat Carcasses

The Scent of Rat Carcasses

×
Edit this entry  
28
A Man Trembles

A Man Trembles

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Posterity

Posterity

2021
×
Edit this entry  
27
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sinkhole

Sinkhole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ten

Ten

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hard Hit

Hard Hit

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Racket Boys

Racket Boys

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
GOBY

GOBY

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
NIGHT LAUNDRY

NIGHT LAUNDRY

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wrong

Wrong

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ashes

Ashes

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
See You Tomorrow

See You Tomorrow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New King of Comedy

The New King of Comedy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry