Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★½

  • M3GAN

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Elvis

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★½

  • EO

    ★★★½

  • Strangers

  • Dad Can Dance

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Ningwasum

    ★★★★½

  • The United States of America

    ★★★★½

  • Constant

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Awoko

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Luca

    ★★

  • Jobs for All!

  • Stowaway

    ★½

  • the past

  • Show Me Other Places

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • John Wayne Gacy: Devil in Disguise

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Beauty President

    ★★★½

  • Sol de Campinas

    ★★★½

  • Cherry

  • Framing Britney Spears

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Music

  • The Fragmentations Only Mean …

    ★★

  • Audrey

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Happiest Season

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The People vs. Agent Orange

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★

  • MLK/FBI

  • Nomadland

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★½