• The Tomorrow War

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • The Tax Collector

    ★★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog - Around the World in 80 Seconds

    ★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Resistance

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Midway

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Robin Hood

    ★½

  • Pooh Finds His Voice

    ★★

  • A Movie Is Made For Pooh

    ★★★

  • Hunter Killer

    ★★★½

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Death of Superman

    ★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½