chunk01 has logged 478 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pride and Glory

Pride and Glory

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The World According to Ben Stein

The World According to Ben Stein

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Who Is Ferris Bueller?

Who Is Ferris Bueller?

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Louis Theroux: Behind Bars

Louis Theroux: Behind Bars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Celebrating Sixteen Candles

Celebrating Sixteen Candles

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Independence Day: The ID4 Invasion

Independence Day: The ID4 Invasion

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Relic

The Relic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Gear: The Perfect Road Trip

Top Gear: The Perfect Road Trip

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Louis Theroux: America's Most Dangerous Pets

Louis Theroux: America's Most Dangerous Pets

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Buzz Lightyear Mission Logs - Blast Off

Buzz Lightyear Mission Logs - Blast Off

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Making of 'Toy Story'

The Making of 'Toy Story'

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Burroughs: The Movie

Burroughs: The Movie

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Elsie Hooper

Elsie Hooper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pooh Finds His Voice

Pooh Finds His Voice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Movie Is Made For Pooh

A Movie Is Made For Pooh

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog - Around the World in 80 Seconds

Sonic the Hedgehog - Around the World in 80 Seconds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kong Skull Island: Monarch Files 2.0

Kong Skull Island: Monarch Files 2.0

×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creating a King: Summoning a God

Creating a King: Summoning a God

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creating a King: Realizing an Icon

Creating a King: Realizing an Icon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Panda Paws

Panda Paws

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
xXx: State of the Union

xXx: State of the Union

2005
×
★½
Read the review Edit this entry