• The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hellbound

    ★★★

  • Together

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Aftermath

  • The Trip

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • The Turning Point

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

  • Code 8

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Rim of the World

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Silence

  • Shazam!

    ★★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Bird Box

  • The Awakener

  • Venom

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Lake Placid: Legacy

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Batman Ninja

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Peter Rabbit

    ★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★½

  • The Open House

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Happiness

  • Paddington 2