• Blonde

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

  • Soul

  • On the Rocks

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Project Power

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

  • Hamilton

  • 8:46

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • Extraction

  • Sincerely Louis C.K.

  • Mulan

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • Tesla

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

  • Family Meeting

    ★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

  • Charlie's Angels

  • Subira

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Paris 9/19

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Ema

  • Joker

    ★★

  • Motherless Brooklyn

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Seasons of Loss

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½