Chuu has logged 331 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Backstage

Backstage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Menunggu Bunda

Menunggu Bunda

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Love of Fate

Love of Fate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Langit Kala Senja

Langit Kala Senja

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kapan Pindah Rumah?

Kapan Pindah Rumah?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eyang Ti

Eyang Ti

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jangan Sendirian

Jangan Sendirian

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Tarian Lengger Maut

Tarian Lengger Maut

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen Family Singalong

The Queen Family Singalong

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Teka-Teki Tika

Teka-Teki Tika

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forfeiture

Forfeiture

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Revenge

Revenge

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Honey Lemon Soda

Honey Lemon Soda

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
His: I Didn't Think I Would Fall in Love

His: I Didn't Think I Would Fall in Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
his

his

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yowis Ben Finale

Yowis Ben Finale

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Live Your Strength

Live Your Strength

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The King's Affection

The King's Affection

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Life: Love on the Line

Life: Love on the Line

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
One the Woman

One the Woman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Character

Character

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming Home

Coming Home

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Josée

Josée

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
One in a Hundred Thousand

One in a Hundred Thousand

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Melancholy of the Betrayed

Melancholy of the Betrayed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Love Mix-Up!

My Love Mix-Up!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
My Lovely Angel

My Lovely Angel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yowis Ben 3

Yowis Ben 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful World

Beautiful World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Shaman Ga Doo-shim

The Great Shaman Ga Doo-shim

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Living In Your Sky

Living In Your Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Liar x Liar

Liar x Liar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry