emma has logged 16 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Whistleblower

The Whistleblower

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry