emma has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Lost and Delirious

Lost and Delirious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Other People

Other People

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freeheld

Freeheld

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Orphan

Orphan

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Misery

Misery

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry