Sort by

emma has logged 103 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry