Sort by

Ciara has logged 238 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy People: A Year in the Taiga

Happy People: A Year in the Taiga

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Elysium

Elysium

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wit

Wit

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Butler

The Butler

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
As I Lay Dying

As I Lay Dying

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Angels

Evil Angels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Imitation of Life

Imitation of Life

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Missing Picture

The Missing Picture

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Transit

Transit

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry