Sort by

ciaran_vallely has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marnie

Marnie

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maverick

Maverick

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Timeline

Timeline

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sir Alex Ferguson: Never Give In

Sir Alex Ferguson: Never Give In

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goodbye, Columbus

Goodbye, Columbus

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Drowning Pool

The Drowning Pool

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Darling

Darling

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry