• The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Chaos Walking

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

  • WandaVision

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • The Pilgrim's Progress

    ½

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Chaperone

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ½

  • Black Memorabilia

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Mandy

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • The Killer

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Pilgrimage

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Foreigner

    ★★★

  • Have a Nice Day

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

  • The Little Hours

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

    ★★★★★

  • Moana

  • Doctor Strange