Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Demonic

Demonic

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Des

Des

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Derek Special

Derek Special

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Extras: The Extra Special Series Finale

Extras: The Extra Special Series Finale

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Edit this entry