Sort by

CiaranJC95 has logged 129 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Watership Down

Watership Down

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Edit this entry