RSS feed for Iz
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What Still Remains

What Still Remains

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parmanu: The Story of Pokhran

Parmanu: The Story of Pokhran

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Furious

Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Braven

Braven

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
5th Passenger

5th Passenger

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extinction

Extinction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Do You Trust this Computer?

Do You Trust this Computer?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ronaldo

Ronaldo

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
James White

James White

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knowing

Knowing

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Overboard

Overboard

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry