Iz has logged 204 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High and Low

High and Low

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Artist

The Artist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Two Is a Family

Two Is a Family

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry