RSS feed for Iz

Iz has logged 34 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fearless

Fearless

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pay It Forward

Pay It Forward

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bukowski - Born into This

Bukowski - Born into This

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry