Iz has logged 13 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry