cilekkonservesi has logged 141 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
30
Dead Man's Letters

Dead Man's Letters

1986
×
Edit this entry  
29
A Visitor to a Museum

A Visitor to a Museum

1989
×
Edit this entry  
29
Stradivari

Stradivari

1988
×
Edit this entry  
28
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
Edit this entry  
26
Mother Joan of the Angels

Mother Joan of the Angels

1961
×
Edit this entry  
26
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
Edit this entry  
25
Angela's Ashes

Angela's Ashes

1999
×
Edit this entry  
24
Sicily!

Sicily!

1999
×
Edit this entry  
23
Samsara

Samsara

2011
×
Edit this entry  
22
Railway Station

Railway Station

1980
×
Edit this entry  
22
Zorba the Greek

Zorba the Greek

1964
×
Edit this entry  
20
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
Edit this entry  
18
The Fifth Seal

The Fifth Seal

1976
×
Edit this entry  
18
The Round-Up

The Round-Up

1966
×
Edit this entry  
15
The Shop on Main Street

The Shop on Main Street

1965
×
Edit this entry  
13
Intimate Lighting

Intimate Lighting

1965
×
Edit this entry  
13
Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator

Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator

1967
×
Edit this entry  
13
Cinema Komunisto

Cinema Komunisto

2010
×
Edit this entry  
13
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
Edit this entry  
11
Que Viva Mexico!

Que Viva Mexico!

1979
×
Edit this entry  
10
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
½
Edit this entry  
10
People of the Po Valley

People of the Po Valley

1947
×
Edit this entry  
08
The Beekeeper

The Beekeeper

1986
×
Edit this entry  
08
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
07
Hello My Dear

Hello My Dear

2021
×
Edit this entry  
06
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
05
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
Edit this entry  
04
Re \ Entry

Re \ Entry

2019
×
Edit this entry  
03
The Colour of Paradise

The Colour of Paradise

1999
×
Edit this entry  
03
The Cow

The Cow

1969
×
Edit this entry  
02
Gabbeh

Gabbeh

1996
×
Edit this entry  
01
The Gulf

The Gulf

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
Edit this entry  
27
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
20
La Soufrière

La Soufrière

1977
×
Edit this entry  
18
Djam

Djam

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★
Edit this entry  
13
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
Edit this entry  
07
Later

Later

2012
×
Edit this entry  
04
Nocturne

Nocturne

2020
×
Edit this entry  
04
How to Save Asiye

How to Save Asiye

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Reprise

Reprise

2006
×
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry