Sort by

cindy has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Kiss Before Christmas

A Kiss Before Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Modern Farewell

A Modern Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Endless Love

Endless Love

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★½
Read the review Edit this entry