• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Band

  • Silent Beauty

  • Her Scents of Pu Er

  • The Northman

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • We Feed People

  • The Bad Guys

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • The Lost City

  • Crows Are White

  • Everything Everywhere All at Once

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

  • My Two Voices

  • Geographies of Solitude

  • Uncharted

  • Death on the Nile

  • Marry Me

  • Sirens

  • Alice

  • The Exiles

  • Fire of Love

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Planktonium

  • Eternals

    ★★★

  • Dropstones

  • Robin Robin

  • The Rescue

    ★★★½

  • Handle With Care: The Legend of the Notic Streetball Crew

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Coextinction

    ★★★★

  • The Sanctity of Space

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Returning Home

  • The Tragedy of Macbeth

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Benediction

    ★★½

  • Charlotte

  • The Last Duel

    ★★★

  • Attica

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Parallel Mothers