• The Pass: Last Days of the Samurai

    ★★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Nothing Compares

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Dean Martin: King of Cool

    ★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Bones

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • School Radio to Major Tom

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Great Yokai War –Guardians–

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Scars of Ali Boulala

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • Brighton 4th

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • The Goldfish: Dreaming of the Sea

    ★★★

  • Come Back Anytime

    ★★★½

  • Life of Ivanna

    ★★★½

  • The Blue Danube

    ★★★

  • Kiba: The Fangs of Fiction

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Are You Still There?

    ★★½

  • Ito

    ★★★½

  • Among Four of Us

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Mari and Mari

    ★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★½