RSS feed for cine31
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Wagon Master

Wagon Master

1950
×
★★★½
Edit this entry  
31
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Retreat, No Surrender

No Retreat, No Surrender

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Explorers

Explorers

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Italian Style

Marriage Italian Style

1964
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beastmaster III: The Eye of Braxus

Beastmaster III: The Eye of Braxus

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Beastmaster 2: Through the Portal of Time

Beastmaster 2: Through the Portal of Time

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry