RSS feed for cine31

cine31 has logged 35 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Explorers

Explorers

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Italian Style

Marriage Italian Style

1964
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beastmaster III: The Eye of Braxus

Beastmaster III: The Eye of Braxus

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Beastmaster 2: Through the Portal of Time

Beastmaster 2: Through the Portal of Time

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Atari: Game Over

Atari: Game Over

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry