Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malatesta’s Carnival of Blood

Malatesta’s Carnival of Blood

1973
×
★★★
Edit this entry  
09
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★★★
Edit this entry  
27
Obsession

Obsession

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Set

Dead Set

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The 10th Victim

The 10th Victim

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Radio On

Radio On

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House

House

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★
Edit this entry  
28
Contamination

Contamination

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spiral

Spiral

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pieces

Pieces

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★½
Edit this entry