Cine_Addict has logged 35 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
After Before

After Before

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Linklater // On Cinema & Time

Linklater // On Cinema & Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fords on Water

Fords on Water

1983
×
★★½
Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
SH+IQ

SH+IQ

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Crank

Crank

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hole

The Hole

2009
×
★★½
Edit this entry