Cineaficionado has logged 13 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Blue Light

The Blue Light

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Golden Coach

The Golden Coach

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Realm

The Realm

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Two in the Shadow

Two in the Shadow

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry