Nazeer has logged 280 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★½
Edit this entry  
31
6 Days

6 Days

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tiger Zinda Hai

Tiger Zinda Hai

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Half Girlfriend

Half Girlfriend

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mantostaan

Mantostaan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Vault

The Vault

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pottersville

Pottersville

2017
×
Edit this entry  
24
Baadshaho

Baadshaho

2017
×
★★
Edit this entry  
24
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Wall

The Wall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tramps

Tramps

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Outside Satan

Outside Satan

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dough

Dough

2015
×
★½
Edit this entry  
11
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kahaani

Kahaani

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
As the Palaces Burn

As the Palaces Burn

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sarkar

Sarkar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three

Three

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bridge

The Bridge

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bajirao Mastani

Bajirao Mastani

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry