Nazeer has logged 32 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Singh Is Kinng

Singh Is Kinng

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pink

Pink

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trevor Noah: You Laugh But It's True

Trevor Noah: You Laugh But It's True

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Man Up

Man Up

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Copenhagen

Copenhagen

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sultan

Sultan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Smashed

Smashed

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Udta Punjab

Udta Punjab

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry