Mary Conti has logged 23 entries for films during October 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
Edit this entry  
29
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gravity

Gravity

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Rachel, Rachel

Rachel, Rachel

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Turbo

Turbo

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Metropolis

Metropolis

1927
×
Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kick-Heart

Kick-Heart

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gravity

Gravity

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Attack of the Crab Monsters

Attack of the Crab Monsters

1957
×
Edit this entry