Sort by
  • Hypersleep

    ★★½

  • A Tale of Filipino Violence

    ★★★★★

  • Falcon Lake

    ★★★½

  • Rodéo

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Unrest

    ★★★★

  • Leonora addio

    ★★★★½

  • Coma

    ★★★★½

  • 14 Days - A love story

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Mute Man of Sardinia

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • The Noise of Engines

    ★★★★

  • Between Two Dawns

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • America Latina

    ★★★½

  • Clint Eastwood: A Cinematic Legacy

    ★★★½

  • White Building

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • As Far as I Can Walk

    ★★★★½

  • Rampart

    ★★★★★

  • Bull

    ★★★½

  • Deception

    ★★★½

  • Feathers

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Întregalde

    ★★★★

  • The Tale of King Crab

    ★★★½

  • Small Body

    ★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • Clara Sola

    ★★★★★

  • Lingui: The Sacred Bonds

    ★★★★½

  • A Radiant Girl

    ★★★½

  • The Crossing

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Day Is Over

    ★★★★½

  • Extraneous Matter

    ★★★★★

  • Aloners

    ★★★½

  • Ostrov: Lost Island

  • The New Girl

    ★★★

  • Dark Light Voyage

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Bipolar

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • El Planeta

    ★★★½

  • Searchers

  • Faya Dayi

  • One for the Road

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • The Philosophy of Horror: A Symphony of Film Theory

  • Da lontano, più forte

  • Al largo

  • Il buco in testa

  • Botox

  • My America

  • Caliber 9

  • Pino

  • A Body Exploded into a Thousand Pieces

  • The Divers

  • Dear Werner (Walking on Cinema)

  • San Donato Beach

  • Poppy Field

  • Mapping Lessons

  • Riot Police

  • The Salt in Our Waters

  • Soul

  • El elemento enigmático

  • Why Not You