Sort by

yanni has logged 29 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cinemania

Cinemania

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
LoveTrue

LoveTrue

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Casa de Lava

Casa de Lava

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
At Land

At Land

1944
×
Edit this entry  
18
removed

removed

1999
×
Edit this entry  
18
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chicago Blues

Chicago Blues

1972
×
Edit this entry  
17
I Am Somebody

I Am Somebody

1970
×
Edit this entry  
16
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Right Place

Right Place

2005
×
Edit this entry  
13
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jubilee

Jubilee

1978
×
★★★
Edit this entry  
10
Willow and Wind

Willow and Wind

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Life in Pink

My Life in Pink

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry