• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • X

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ½

  • Fever Dream

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • To Kill the Beast

  • Spencer

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Hellbender

    ★★★★

  • The Sacred Spirit

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Loki

    ★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Seance

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Los visionadores

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Amor bandido

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★

  • Censor

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Expansivas

    ★★★

  • The Kids in the Bikes

    ★★½

  • In the Border

    ½

  • The shadows

    ★★½

  • The Siamese Bond

    ★★★½

  • Splinters

  • Homage to the Work of Philip Henry Gosse

  • La escuela del bosque

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Heliconia

  • San Telmo Tapes

    ½

  • Meander

    ★★

  • Caperucita roja

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Inmortal

    ★★

  • Leni

    ★★★

  • Poilean

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • We Will Never Die

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½