• Night Teeth

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Demonic

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Dating & New York

    ★★★

  • Infinite

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seance

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Naked Singularity

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Unholy

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★