Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Meet Cute

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★½

  • Jeepers Creepers: Reborn

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Samaritan

    ★★★½

  • Clerks III

    ★★★★

  • Day Shift

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Press Play

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Firestarter

    ★★★

  • Pornfluencer

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • Monstrous

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Black Friday

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Most Dangerous Game

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Last Mercenary

    ★★★