Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Fallen

Fallen

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
Edit this entry  
05
Monstrous

Monstrous

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Zombie Shark

Zombie Shark

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★½
Edit this entry  
31
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Edit this entry  
25
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Divine

Divine

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Imperium

Imperium

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Edit this entry  
14
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★
Edit this entry  
11
Superman III

Superman III

1983
×
★★½
Edit this entry  
10
Superman II: The Richard Donner Cut

Superman II: The Richard Donner Cut

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Superman

Superman

1978
×
★★★
Edit this entry  
06
X

X

2022
×
★★★★½
Edit this entry