Sven has logged 51 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ozark Sharks

Ozark Sharks

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
The Monster

The Monster

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Atari: Game Over

Atari: Game Over

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Raven

The Raven

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Spring

Spring

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Midway

Midway

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Anna

Anna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Replicas

Replicas

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Factory

The Factory

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
First Kill

First Kill

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Trials of Cate McCall

The Trials of Cate McCall

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shock and Awe

Shock and Awe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Edit this entry  
09
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Left Behind

Left Behind

2014
×
Edit this entry  
06
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Table 19

Table 19

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Once Upon a Time in Venice

Once Upon a Time in Venice

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
You Can't Kill Stephen King

You Can't Kill Stephen King

2012
×
★★
Edit this entry  
03
In Hell

In Hell

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Edit this entry