Sven has logged 136 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The 9th Life of Louis Drax

The 9th Life of Louis Drax

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★½
Edit this entry  
26
Death of Me

Death of Me

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
What If

What If

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Case of You

A Case of You

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Edit this entry  
12
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Edit this entry  
12
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
The Space Between The Lines

The Space Between The Lines

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★½
Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Edit this entry  
31
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★
Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Edit this entry