RSS feed for Bruce
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Fatal Love

Fatal Love

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Las Vegas Serial Killer

Las Vegas Serial Killer

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night of Something Strange

Night of Something Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Monster of Piedras Blancas

The Monster of Piedras Blancas

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trancers

Trancers

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daughter of Darkness 2

Daughter of Darkness 2

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Panic

Panic

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen Scream

Frozen Scream

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hollow Point

The Hollow Point

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tropic of Cancer

Tropic of Cancer

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Race 2050

Death Race 2050

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fake Ghost Catchers

The Fake Ghost Catchers

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hero Tomorrow

Hero Tomorrow

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
The Stickup

The Stickup

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Science Team

Science Team

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Siren

Siren

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scavenger Hunt

Scavenger Hunt

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Winner Takes All

Winner Takes All

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Jail: The Women's Hell

The Jail: The Women's Hell

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rottweiler

Rottweiler

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bones

Bones

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
The Young Vagabond

The Young Vagabond

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hostage

Hostage

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eye in the Labyrinth

Eye in the Labyrinth

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zero Tolerance

Zero Tolerance

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bees

The Bees

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zombie Ass: Toilet of the Dead

Zombie Ass: Toilet of the Dead

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Excessive Force II: Force on Force

Excessive Force II: Force on Force

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cold Prey

Cold Prey

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pray For Death

Pray For Death

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Masterblaster

Masterblaster

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spooks: The Greater Good

Spooks: The Greater Good

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Retreat, No Surrender

No Retreat, No Surrender

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Werewolf and the Yeti

The Werewolf and the Yeti

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Absentia

Absentia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry