Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star 80

Star 80

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kids vs. Aliens

Kids vs. Aliens

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Baron Against the Demons

The Baron Against the Demons

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead for a Dollar

Dead for a Dollar

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crossroads

Crossroads

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
White Noise

White Noise

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
HELL DOGS

HELL DOGS

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Violent City

Violent City

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Voyage to the Planet of Prehistoric Women

Voyage to the Planet of Prehistoric Women

1968
×
Read the review Edit this entry  
20
The Sandman

The Sandman

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Guns

Mean Guns

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Savage Beach

Savage Beach

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Delirium

Delirium

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Omega Doom

Omega Doom

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Warriors of Future

Warriors of Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kamen Rider Black Sun

Kamen Rider Black Sun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saint Jack

Saint Jack

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In Search of My Wife's Husband

In Search of My Wife's Husband

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shout at the Devil

Shout at the Devil

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry