Cinema_Strikes has logged 32 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Invasion of the Saucer-Men

Invasion of the Saucer-Men

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Slice

Slice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Strange Invaders

Strange Invaders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sorcerers

The Sorcerers

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolls

Dolls

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iguana

Iguana

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Legendary Weapons of China

Legendary Weapons of China

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry